7 cech: zbiornik do mleka GEA VCOOL [ANALIZA]

Chłodzenie jest ostatnim krokiem do zabezpieczenia produkcji mleka. Zbiornik do mleka GEA VCOOL to idealne rozwiązanie dla osób szukających oszczędności i poprawy standardu higieny. Zbiornik na mleko GEA VCOOL którego autoryzowanym dealerem/dystrybutorem na województwo Podlaskie jest Edmasz to w skrócie oszczędność miejsca i energooszczędne rozwiązanie na przechowywanie mleka. Warto również pamiętać, że do zbiornika VCOOL można zamontować sterownik ICOOL o którym możesz przeczytać klikając TUTAJ.

Co wyróżnia zbiornik GEA VCOOL?

 1. PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA

Zbiorniki na mleko VCOOL to zamknięte zbiorniki zaprojektowane na wzór pionowego cylindra z dnem stożkowym zapewniającym lepsze odbieranie mleka. Zbiornik VCOOL jest wyprodukowany zgodnie z normą EN 1.4301 – AISI 304 stal nierdzewna. Wewnętrzne i zewnętrzne zbiorniki są wykonane z 2,0 mm blachy ze stali nierdzewnej.

 1. DOBRA IZOLACJA TERMICZNA

Izolacja jest zabezpieczona przez 100 mm warstwy  pianki poliuretanowej, położonej pomiędzy zbiornikiem wewnętrznym a płaszczem zewnętrznym.

 1. ZNAKOMITA POWIERZCHNIA CHŁODZĄCA

Powierzchnia chłodząca zbiorników VCOOL ma 2 wersje:

 • wersja z dużym stożkowym, dennym parownikiem, duża powierzchnia chłodzenia. Ta wersja jest wystarczająca z chillerem XeCool  lub małymi ilościami mleka na dojenie.
 • wersja z dennym parownikiem i bocznym  (50 cm od dolnej części wewnętrznego zbiornika)

Obie powierzchnie chłodzące zapewniają schładzanie 5000L mleka  z 18 ° C do 4 ° C w ciągu 3 godzin od pompowania.

 1. PRZEMYŚLANE WYPOSAŻENIE SILOSU

Mieszadło w zbiorniku na mleko VCOOL jest zamontowane na dachu zbiornika. Silnik z przekładnią zamontowany na dachu zbiornika stabilizuje mieszadło, a wał mieszadła jest również zamocowany na łożysku do dna zbiornika.

 1. JEDNOSTKA MYJĄCA

Mycie zapewnia zamocowany do górnej płaszczyzny 6 dyszowy tryskacz, który jest połączony z jednostką myjącą. 4 dodatkowe grzałki pomagają umyć zbiornik ciepłą wodą.

 1. ŁATWA W UŻYCIU JEDNOSTKA STERUJĄCA

Wszystkie zbiorniki są wyposażone w  jednostki myjące/sterujące GEA FT (Expert control). Co cechuje jednostkę sterującą?

 • ułatwia ergonomiczne zarządzanie zbiornikiem
 • wygodna pozycja wyświetlacza
 • trwała konstrukcja, duża żywotność wszystkich komponentów
 • w górnej części sucha strefa dla delikatnych komponentów elektrycznych.
 • w dolnej części miejsce dla solidnych elementów mechanicznych
 • gładka powierzchnia jest łatwa do czyszczenia
 • Łatwy dostęp w celach serwisowych lub naprawczych.
 1. PRZEWÓD ODPOWIETRZAJĄCY

4 – calowy przewód odpowietrzający idący od góry zbiornika do alkowy  w taki sposób aby uniknąć skażenia mleka czynnikami zewnętrznym

Edmasz to autoryzowany dealer GEA. Powyższa charakterystyka to ogólny opis zbiornika VCOOL. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami – zapraszamy do kontaktu klikając TUTAJ.

Jeśli zbiornik na mleko VCOOL nie spełnia Waszych oczekiwań sprawdźcie co innego mamy w swojej ofercie z produktów GEA. Zapraszamy do zainteresowania się zbiornikiem TCOOL. GEA to nie tylko zbiorniki do mleka i sterowniki. W ofercie Edmasz znajduje się też wyposażenie do obory (kliknij TUTAJ aby dowiedzieć się więcej) a także hale udojowe (klikając TUTAJ dowiesz się więcej).