Zgrabiarki

Zgrabiarki
zgrab deutz str
Firma DEUTZ-FAHR oferuje kompletną linię 10 zgrabiarek do stosowania w małych, średnich i dużych gospodarstwach. Zgrabiarki marki DEUTZ-FAHR charakteryzują się wyjątkową stabilnością i lekką konstrukcją. Mogą być stosowane do bardzo skutecznego zbierania roślin na pasze, także przy użyciu ciągników średniej i małej mocy. Użytkownik może wybierać spośród modeli zawieszanych i przyczepianych, w zależności od potrzeb.
SERIA CompactLine
Modele jednowirnikowe SwatMaster, 3221, 3521, 3922 i 4322 to bardzo wszechstronne maszyny wyposażone w ramię nośne palców, które można szybko i z łatwością zamontować na ramie za pomocą specjalnego uchwytu i w ten sposób ograniczyć szerokość transportową maszyny.
Dwuwirnikowe modele 7132 Vario i 7132 Evo doskonale sprawdzą się w zastosowaniach wymagających wysokiej wydajności zgrabiania. Przewagą tych zgrabiarek jest fakt, że mogą być ciągnięte przez ciągniki o mocy tak niewielkiej jak 29 kW (40 KM). Modele te z łatwością zgrabiają pokos z szerokości nawet 12,5 metra i tworzą pojedynczy wał, dlatego są doskonałym sposobem na stworzenie szerokiego wału przed przystąpieniem do prac sieczkarnią, prasą belującą lub przyczepą samozbierającą.
Model SWM 7132 Evo wykorzystuje mechaniczny system blokujący do ustalania i utrzymywania pozycji wirników (nieco w lewo, nieco w prawo oraz całkowicie w lewo), natomiast model SWM 7132 Vario dysponuje opatentowanym elektrohydraulicznym układem sterowania, który umożliwia operatorowi przemieszczanie wirników przednich i tylnych w lewo lub w prawo z poziomu kabiny.
Modele z pokosem centralnym SwatMaster 7242 i 7642 oferują wytrzymałe ramy nośne podtrzymujące dwa wirniki sterowane z wykorzystaniem układu Terra Link Quatro, który zapewnia doskonałe przyleganie do podłoża. W razie potrzeby, każdy z wirników może być obsługiwany oddzielnie.
Wysokowydajne modele SwatMaster 6952 Vario i 6952 Evo oferują zwiększony prześwit. Te maszyny wyposażone w wirniki o znacznej średnicy i wzmocnioną ramę zgrabiają pokos na szerokości od 6,90 do 13,00 m na jeden wał lub też na dwa wały o szerokości 7,70 m. Regulacja krzywek gwarantuje doskonałe formowanie pokosu z każdego rodzaju łodyg.
SERIA ProLine
Podobnie jak w przypadku przytrząsaczy linia Proline charakteryzuje się chermetycznie zamkniętą przekładnią w kąpieli olejowej Modele SwatMaster 4222 i 4622 są standardowo wyposażone w unikalny układ dwóch osi doskonale przylegających do terenu nawet w utrudnionych warunkach. Oba modele oferują również układ hydraulicznej regulacji wysokości Hydrolift. Operator może regulować odległość zębów zgrabiarki od ziemi bez opuszczania kabiny, aby zoptymalizować działanie maszyny w zależności od upraw. Krzywki o nieograniczonej regulacji zapewniają doskonałe uformowanie pokosu niezależnie od warunków otoczenia. System ten jest odmienny od wszystkich rozwiązań obecnie dostępnych na rynku.
Zgrabiarka boczna SwatMaster 7752 dysponuje wytrzymałą ramą nośną wirnika i jest zdolna do zgrabiania pokosu z szerokością roboczą 14,50 m. Modele SwatMaster 7842, 8442 i 11042 z ramą centralną wykorzystują układ przeniesienia napędu w konfiguracji Y, który redukuje straty mocy i bardziej efektywnie ją przekazuje. Wirniki zgrabiarki są osadzone na wytrzymałej ramie, a hydrauliczny układ regulacji szerokości pozwala na formowanie jednego wału pokosu przy szerokości roboczej od 7,00 do 10,60 m (w zależności od modelu). Dzięki znacznemu prześwitowi równemu 45 cm przy wzniesionych wirnikach i nadzwyczajnej łatwości manewrowania, ramę można obrócić o nawet 80°. Układ Terralink quattro gwarantuje doskonałe przyleganie zgrabiarki do kształtu terenu. Ramiona można demontować, aby dodatkowo zmniejszyć szerokość maszyny do transportu.
Oferujący szerokość roboczą 15 m model SwatMaster 15042 doskonale sprawdzi się przy pracach na znacznych powierzchniach. Wytrzymała rama utrzymuje dwa wirniki przednie z 56 ramionami oraz dwa wirniki tylne z 13 ramionami i 4 zębami na każdym z ramion. Hydrauliczny układ sterowania ciśnieniem utrzymuje stały nacisk wirników na podłoże. Sześć kół na każdy wirnik zapewnia doskonałe przyleganie do terenu w każdych warunkach. Oferowany hydrauliczny lub pneumatyczny układ hamulcowy pozwala na osiąganie prędkości transportowych do 50 km/h i znacznie skraca czas transportu. Głowica zaczepu 80° i układ automatycznego kierowania oferuje nadzwyczajną zwrotność mimo tego, że całkowita szerokość maszyny to 9 metrów. Kompatybilność z magistralą ISO oraz panel sterowania IsoMatchTellus. Jednolity wirnik przystosowany do pracy ze zwiększonymi obciążeniami z łożyskami nośnymi ramion i krzywkami w kąpieli olejowej ,jest całkowicie uszczelniony, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko zanieczyszczenia go pyłem i brudem.
Hartowane 400-milimetrowe krzywki i łożyska ramion nośnych pracują zamknięte w kąpieli olejowej i nie wymagają czynności konserwacyjnych. Koło zębate koronowe jest osadzone na dwóch łożyskach kulkowych, co zwiększa niezawodność przekładni. Ramię i rura są połączone trzema śrubami mocującymi o zwiększonej wytrzymałości i wzmocnione uszczelnionymi i pokrytymi smarem dożywotnim łożyskami. W celu zmniejszenia całkowitej masy urządzenia zastosowano łożyska aluminiowe. Ta metoda połączenia umożliwia demontaż pojedynczych ramion i ogranicza kosz naprawy uszkodzeń.