Prasy wielkogabarytowe

Prasy wielkogabarytowe
prasa wielkogab str
Wielkogabarytowe prasy kostkujące DEUTZ-FAHR Bigmaster łączą najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i niskie zapotrzebowanie na moc.

Prasy tego typu formują wyjątkowo zbite bele prostopadłościenne o idealnych kształtach z każdego materiału. W zależności od modelu, komora prasowania może posiadać szerokość 80 lub 120 cm oraz wysokość 70, 80 lub 90 cm. Prasa jest dostępna z zespołem tnącym, wyposażonym w 23 noże lub bez niego.

Innowacyjna konstrukcja podbieracza o szerokości 2,10 lub 2,30 m zapewnia szybkie i dokładne zbieranie nawet bardzo gęstego i długiego pokosu

Prasy Bigmaster 578 i Varimaster 598 mogą być wyposażone w zespół tnący OptiCut z 23 nożami, zapewniającymi długość cięcia pokosu 70 mm. System OPTICUT obejmuje rotor o dużej średnicy ze zintegrowanymi bocznymi ślimakami zgarniającymi oraz spiralnie rozmieszczonymi zębami i nożami, które zapewniają wydajne docinanie i większe zagęszczenie materiału, wpływające na lepsze formowanie bel prostopadłościennych. Ten system jest przede wszystkim wykorzystany do produkcji sianokiszonki. Noże są zabezpieczone sprężynowo przed uszkodzeniem przez ciała obce, dzięki czemu redukują koszty naprawcze i zapewniają wysoką jakość cięcia, niezależnie od warunków roboczych. Operator może wybrać liczbę pracujących noży (0,7,11,12 lub 23) bezpośrednio na terminalu sterującym, umieszczonym w kabinie. Wyjątkowa konstrukcja rotora z zespołem tnącym DEUTZ-FAHR OmniCut w modelach BIGMASTER 5712 i 5912 docina każdy materiał: słomę, kiszonkę, lucernę lub słomę kukurydzianą z równie wysoką efektywnością. System OmniCut to skuteczne rozwiązanie do zbioru wszystkich materiałów z przeznaczeniem na paszę, wymagających rozdrobnienia. Ten rotor o dużej średnicy ze zintegrowanymi bocznymi ślimakami zgarniającymi oraz spiralnie rozmieszczonymi zębami i nożami szybko odbiera materiał z podbieracza i równomiernie podaje go do komory wstępnej. 23 noże są indywidualnie zabezpieczone przed uszkodzeniem przez ciała obce za pomocą układu hydraulicznego i zapewniają rozdrobnienie materiału na kawałki o minimalnej długości 45 mm. Jeśli chcemy uzyskać dłuższe kawałki, możliwe jest zdemontowanie lub wyłączenie poszczególnych noży.

Długość komory prasowania, wynosząca 3 metry zapewnia doskonałe zagęszczenie bel. Tłok pracuje z częstotliwością 46 uderzeń na minutę, jest napędzany bezpośrednio z przekładni głównej i zamocowany na trzech lub czterech rolkach o średnicy 150 mm, pracujących na utwardzanych szynach. Łożyska rolek są smarowane przez centralny zasobnik smaru i są umieszczone na zewnątrz komory prasowania, co ułatwia dostęp w celu przeprowadzenia kontroli i konserwacji. Nacisk w komorze prasowania można regulować bezpośrednio z kabiny ciągnika. W przypadku przeciążenia, maszyna redukuje ciśnienie w komorze, aby wyeliminować ryzyko jej uszkodzenia. Po usunięciu problemu nacisk jest przywracany do normalnego poziomu. Wszystkie modele wyposażono w krzywkowe sprzęgła przeciążeniowe elementów roboczych, takich jak podbieracz, rotor i ramię podające.

TWIN-STEP to system gwarantujący bezproblemowe wiązanie beli prostopadłościennej sznurkiem. Węzeł powstaje w dwóch etapach, co zapewnia uzyskanie idealnego naprężenia sznurka względem aparatów wiążących. W zależności od modelu, smarowanie 4 lub 6 aparatów wiążących odbywa się przy wykorzystaniu centralnego układu. Istnieje również możliwość wyposażenia maszyny w automatyczny system smarowania. Aby zapewnić operatorowi jeszcze spokojniejszą pracę, ograniczyć ryzyko uszkodzenia maszyny i przestoju, każdy aparat wiążący jest zabezpieczony śrubą zrywaną.

Ponieważ maszyna jest wyposażona w złącze ISOBUS, nie ma konieczności montowania dodatkowych terminali sterujących w kabinie ciągnika. Wszystkie parametry i ustawienia mogą być obsługiwane za pośrednictwem monitora ciągnika.

Dla posiadaczy ciągników bez technologii ISOBUS możliwe jest wyposażenie prasy w jeden z dwóch terminali sterujących.

Terminal VT 50 zapewnia pełną kontrolę funkcji maszyny za pośrednictwem kolorowego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 14,5 cm.

Terminal CCI 200 z czytelnym, kolorowym ekranem o przekątnej 21,6 cm umożliwia dostęp do wszystkich parametrów i ustawień prasy.