Prasy rolujące

Prasy rolujące
prasy deutz str

DEUTZ-FAHR Fixmaster 235 to rozbudowana linia stałokomorowych pras zwijających, formujących bele o średnicy 125 cm i oferujących najnowocześniejsze rozwiązania technologicznie zapewniające wysoką jakość pracy i niezawodność funkcjonowania. Zintegrowany rotor zapewnia idealne formowanie bel wysokiej jakości i gwarantuje wysoką wydajność pracy.Innowacyjna konstrukcja podbieracza o szerokości 2,30 m sprawia, że nawet najgrubszy i najdłuższy pokos jest zbierany szybko i skutecznie.Układ 14 stalowych walców o asymetrycznym, żebrowanym profilu zapewnia płynne obracanie bel. Umieszczone promieniowo wewnątrz każdego walca pierścienie wzmacniające gwarantują mocne prasowanie beli niezależnie od zbieranego materiału. Każdy z walców można oddzielnie zdemontować, aby ułatwić wykonywanie czynności konserwacyjnych i napraw. W celu utrzymania optymalnego momentu obrotowego i dystrybucji mocy układ napędowy walców PowerTrack (łańcuchowy) został oddzielony od napędu rotora podającego. 

 Zmiennokomorowe prasy zwijające DEUTZ-FAHR Varimaster formują bele o średnicy 80–160 cm (Varimaster 560) lub 80–185 cm (Varimaster 590). Dzięki zaawansowanej technologii, maszyny oferują duże zagęszczenie i wyjątkową jakość wytwarzanych bel. Podczas prac polowych liczy się każda chwila, dlatego wraz ze zmianą warunków pogodowych wyjątkowe, innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w prasach rolujących DEUTZ-FAHR mają kluczowe znaczenie. Zintegrowany rotor zapewnia idealne formowanie bel wysokiej jakości i gwarantuje wysoką wydajność pracy.Formowanie beli rozpoczyna się w specjalnie zaprojektowanej komorze wstępnej. Pięć pasów i trzy walce umożliwiają szybkie utworzenie spójnego rdzenia beli. Stopień zagęszczenia materiału może być regulowany z uwzględnieniem lokalnych warunków i typu rośliny. Bele ze słomy i siana charakteryzują się luźnym rdzeniem. W przypadku bel z materiału o większej wilgotności, warstwa zewnętrzna i rdzeń muszą być gęstsze. W miarę powiększania się beli wewnątrz komory prasowania, ramiona napinające pasy natrafiają na coraz większy opór stawiany przez dwa siłowniki hydrauliczne i sprężynę napinającą. Dzięki temu gęstość bel rośnie proporcjonalnie do ich średnicy, czego efektem są bardzo mocne bele o względnie rozluźnionym rdzeniu. Silnie sprasowana warstwa zewnętrzna zwiększa odporność bel słomy na warunki pogodowe, a w przypadku bel sianokiszonki zapewnia zachowanie ich kształtów podczas transportu i przechowywania

 Prasy zwijające DEUTZ-FAHR Fixmaster Varimaster i mogą być wyposażone w system wiązania sznurkiem, siatką lub sznurkiem i siatką jednocześnie. Praktyczny i łatwy w obsłudze panel sterujący AUTOPLUS instalowany obok fotela operatora pozwala na zarządzanie głównymi funkcjami i parametrami maszyny, takimi jak wiązanie, zliczanie bel i kontrola całego prasowania materiału. O zakończeniu formowania beli informują operatora sygnały dźwiękowe i wizualne. System wiązania może być uruchamiany ręcznie lub automatycznie. Operator z poziomu swojego fotela w ciągniku może regulować i kontrolować liczbę owinięć beli sznurkiem.